Sahte parfüm nasıl anlaşılır?

9/02/2016

Parfüm biz kadınların olmazsa olmazı. Peki piyasada gerçek parfüm olarak satılan ürünlerin orjinal mi yoksa sahte mi olup olmadığını nasıl anlarız? Bunun için bir kaç yöntem var.
Orjinal parfümlerin dışındaki şeffaf ambalaj daha kalındır ve kusursuz şekilde paketlenmiştir. Ve bu şeffaf ambalaj kutuya tamamen yapışmıştır. Yani kutu ve şeffaf ambalaj arasında sahte parfümlerde olduğu gibi boşluk yoktur. 


Yine aynı şekilde şeffaf ambalajın mühürlendiği yerler acemice birleştirilmişse (örneğin 5 mm'den fazla içeriye girmişse ve üzerinde yapışkan vs var ise) o parfüm sahtedir. Orjinal parfümlerin kutusunun üzerinde olan şeffaf ambalaj ise kusursuz şekilde yapıştırılmıştır. 


Orjinal parfümlerin karışımında çok fazla boya kullanılmaz bu nedenle rengi sahte parfümlere göre daha açıktır. Sahte parfümlerin rengi ise koyudur. 

Ambalajın altındaki altın rengindeki yuvarlağa iyi bakın. Orjinal parfümde üstteki ok işaretinin içi boştur, sahte parfümde ise tam tersidir. 


Gerçek parfüm kutusunda seri numarası mutlaka daha koyu karakterle belirtilmiş olmalıdır. Ve yine gerçek parfüm kutusundaki seri numarasiyla parfüm şişesindeki seri numarası birbiriyle eşleşmelidir. 

Gerçek parfüm kutusunun içinde parfüm şişesini korumak için kalın bir karton muhafaza vardır ve profesyonelce paketlenmiştir. 


Gerçek parfüm şişesindeki cam birleşim yerleri oldukça pürüzsüz ve göze batmayacak şekilde tasarlanmıştır. Sahte parfüm şişelerinde ise cam'in birleşim yerlerini görmek mümkündur. 

You Might Also Like

1 Yorum - Yorum Yazmak icin TIKLA!

  1. peki parfüm alımı için önerebileceğiniz site var mı?

    YanıtlaSil